تبلیغات

اللّهُمَّ كُنْ لِوَلِیِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَیْهِ وَعَلى آبائِهِ فی هذِهِ السّاعَةِ وَفی كُلِّ ساعَةٍ وَلِیّاً وَحافِظاً وَقائِدا ‏وَناصِراً وَدَلیلاً وَعَیْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَك َطَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فیها طَویلاً

سایت خدماتی بیست تولز

سایت سازبیست تولزکد دعای فرج آقا امام زمان ( عج )

پاتق چت

مطالب روز - زنان خانه دار کمتر دچار سرطان می شوند
تاریخ : جمعه 24 شهریور 1391 | 09:54 ب.ظ | نویسنده : مجتبی

محققان دریافته اند زنانی که روزی شش ساعت مشغول کارهای خانه باشند ۱۳ درصد کمتر از زنان شاغل شانس ابتلا به بیماری سرطان را دارند. حتی کسانی که روزی دوساعت ونیم کار می کنند هم هشت درصد کمتر احتمال ابتلا به سرطان را دارند. این تحقیقات بروی بیش از ۸۰۰۰ بیمار مبتلا به بیماری سرطان سینه انجام شده است.

پرفسور تیم کی مدیر مرکز تحقیقات سرطان انگلستان در این زمینه می گوید:«این تحقیقات بیش از پیش ارزش فعالیتهای روزانه را مشخص می کند البته برای برخی دیگر از انواع سرطان نیاز به تحقیقات بیشتری است اما احتمال اینکه چنین نتیجه ای مجددا بدست آید زیاد است.»بر اساس توصیه محققان حداقل در هفته باید ۱۵۰ دقیقه تحرک داشت اما درانگلستان برای مثال تنها ۳۹ درصد مردان و ۲۹ درصد زنان این مدت تحرک در هفته دارند.

بر اساس این تحقیقات درانگلستان سه درصد از مبتلایان به سرطان سینه و۵ درصد مبتلایان به سرطان رحم کمتر از ۱۵۰ دقیقه درهفته فعالیت داشته اند.
طبقه بندی: مطالب خواندنی،
برچسب ها: سرطان کاهش سرطان،

بند باز

  • چاقو